Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna » Akcyza i VAT
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Akcyza i VAT
2019-05-31
Karty paliwowe a usługi finansowe

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że emitenci kart paliwowych świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT. To zaś oznacza, że ani jedni ani drudzy nie mogą odliczać VAT od zakupionego paliwa (wyrok TSUE z 15 maja 2019 r. sygn. C-235/18). Wyrok nie dotyczy kart wystawianych bezpośrednio przez koncerny paliwowe. Poniżej komentarz Anny Gonkowskiej z Kanclearii Ostrowski i Wspólnicy Sp.k.- partnera Sekcji Prawnej e-petrol.pl. »

2019-05-16
Obowiązek stosowania kas online

Z dniem 1 maja 2019 roku weszła w życie ustawa z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach. Ustawa wprowadziła wymóg stosowania kas online, jednak dla poszczególnych branż uregulowano różne terminy rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży na kasach online. »

2019-03-11
Nowelizacja tzw. pakietu opałowego

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiła się kolejna wersja projektu tzw. pakietu opałowego, czyli nowelizacji ustawy o akcyzie i ustawy o SENT w zakresie dokonywania obrotu i przemieszczeń olejów opałowych. »

Pytania i odpowiedzi
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.