Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Opracowania tematyczne
2019-03-18 / 13:22
Wątpliwości dotyczące nowych zasad odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

Świat prawniczy żyje teraz projektem ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, który został przyjęty przez Radę Ministrów i skierowany do dalszych prac w Sejmie w styczniu 2019 r. Zmiany obowiązujących zasad są niewątpliwie konieczne, gdyż obecna ustawa nie funkcjonuje w praktyce. Wskazują na to przytaczane liczby spraw prowadzonych wobec podmiotów zbiorowych. W roku 2013 wpłynęło do sądów 26 spraw, w 2014 r. – 31 spraw, w 2015 r. – 14 spraw, w 2016 r. – 25 spraw i w 2017 r. – 14 spraw. Istota proponowanych zmian również zasługuje na akceptację. »

2019-03-12 / 09:30
Ciąg dalszy uszczelniania systemu podatkowego - nowelizacja kodeksu karnego skarbowego

W politykę walki Rządu z szarą strefą i oszustwami wraz z projektem zmian ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, rozszerzoną odpowiedzialnością podatników za nieprawidłowości w ewidencjach podatkowych (błędy w JPK), wpisuję się proponowana nowelizacja Kodeksu karnego skarbowego ogłoszona przez Rządowe Centrum Legislacji. Projekt nowelizacji przewiduje dużo zmian ukierunkowanych na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń skarbowych, ale także zmian umożliwiających skuteczną reakcję na popełniane przestępstwa czy wykroczenia karnoskarbowe. »

2019-03-11 / 09:57
Nowelizacja tzw. pakietu opałowego

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiła się kolejna wersja projektu tzw. pakietu opałowego, czyli nowelizacji ustawy o akcyzie i ustawy o SENT w zakresie dokonywania obrotu i przemieszczeń olejów opałowych. »Ostatnio zadane pytania
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.