Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Opracowania tematyczne
2018-06-20 / 10:41
Rynek paliwowy coraz lepiej odnajduje się w nowej rzeczywistości

W ostatnich tygodniach w mediach pojawia się sporo informacji na temat sukcesów w walce z ''mafią paliwową''. Sukcesy te są bezsporne. Od sierpnia 2016 wzrosła sprzedaż legalnego paliwa do prawie 30% . Polskie rafinerie pracują na swoich ''pełnych technologicznych możliwościach'', co w ostatnich latach standardem nie było. Ponad 90 proc. niezbędnego do pokrycia zapotrzebowania polskiej konsumpcji paliw ciekłych importu pochodzi z legalnych i kontrolowanych źródeł, co standardem europejskim nie jest na pewno. Wszystkie składowe całego paliwowego łańcucha operacyjnego, w tym logistyka, nareszcie mogą z optymizmem kalkulować przyszłość zarówno tę bliższą jak i dalszą. (Poniżej dalsza część artykułu). »

2018-06-15 / 09:39
Omówienie zmian ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W dniu 14 czerwca 2018 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o systemie monitorowana drogowego przewozu towarów. W wyniku nowelizacji ustawa zyskała nową nazwę – ustawa o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. »

2018-05-30 / 10:47
Warunki techniczne stacji i baz paliw

Założenie i prowadzenie stacji paliw to duże przedsięwzięcie, wymagające włożenia sporego kapitału oraz spełnienia szeregu rygorystycznych warunków. Takie przedsięwzięcie może jednak okazać się dobrym pomysłem biznesowym zwłaszcza obecnie, kiedy ustawodawca wprowadził zakaz handlu w sklepach w niedzielę i święta, a liczni zapominalscy będą kierować się do stacji paliw w celu dokonania drobnych zakupów. »Ostatnio zadane pytania
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.