Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Opracowania tematyczne
2019-10-07 / 08:55
Czy oprócz nowego oznaczenia paliw etykietami E5, E10, B7, LPG konieczne jest umieszczanie na dystrybutorze informacji z kodami CN?

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 roku wdrożyła europejską normę PN–EN 16942, która określa zharmonizowane identyfikatory dla paliw ciekłych i gazowych będących w obrocie. Z powyższą dyrektywą wiąże się wprowadzenie nowego oznaczenia paliw, które uwzględnia informacje o zawartości biokomponentów. Przedstawia się ono następująco: (poniżej całość odpowiedzi) »

2019-09-23 / 11:18
Pakiet paliwowy 2.0

Pierwszy zbiór przepisów stanowiący tzw. pakiet paliwowy mający na celu zapobieganie wyłudzaniu podatku VAT w obrocie paliw wszedł w życie 1 lipca 2016 roku. Ustawa z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, wprowadziła zmiany w szeregu obowiązujących aktów prawnych regulujących obrót paliwami ciekłymi - Prawo energetyczne, ustawie o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym oraz w ustawie o podatku akcyzowym. (Poniżej dalsza część artykułu) »

2019-09-18 / 09:46
Kto zarabia na split paymencie?

Od 1 listopada podatnicy opłacając faktury dokumentujące zakup towarów i usług wymienionych w nowym załączniku nr 15 do ustawy o VAT, których wartość brutto przekracza 15 000 zł będą zobowiązani do zapłaty kwoty podatku VAT na specjalny rachunek VAT. Przedsiębiorca, który otrzyma zapłatę na rachunek VAT będzie mógł przeznaczyć zgromadzone tam środki m.in. na zapłatę kwoty podatku VAT wykazanej na fakturze z tytułu nabycia towarów i usług oraz na wpłatę podatku VAT, dodatkowego zobowiązania podatkowego czy odsetek za zwłokę w zapłacie VAT na rachunek urzędu skarbowego. »Ostatnio zadane pytania
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.