Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Opracowania tematyczne
2018-11-08 / 09:55
Projekt dot. zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego wróci do komisji

Projekt dotyczący zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego wróci do sejmowej komisji finansów publicznych z powodu poprawek złożonych przez PO, które zakładają większą pomoc dla rolników, niż zaproponował rząd. »

2018-11-07 / 06:50
Krótka opowieść o powstrzymaniu mafii paliwowej w Polsce

Całkiem nie tak dawno temu, bo jeszcze przed 2016 rokiem, główną bolączką polskiej branży paliwowej była działalność zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się nielegalnym obrotem paliwem, co w konsekwencji prowadziło do zaniżenia wpływów z podatku VAT do budżetu państwa. »

2018-06-20 / 10:41
Rynek paliwowy coraz lepiej odnajduje się w nowej rzeczywistości

W ostatnich tygodniach w mediach pojawia się sporo informacji na temat sukcesów w walce z ''mafią paliwową''. Sukcesy te są bezsporne. Od sierpnia 2016 wzrosła sprzedaż legalnego paliwa do prawie 30% . Polskie rafinerie pracują na swoich ''pełnych technologicznych możliwościach'', co w ostatnich latach standardem nie było. Ponad 90 proc. niezbędnego do pokrycia zapotrzebowania polskiej konsumpcji paliw ciekłych importu pochodzi z legalnych i kontrolowanych źródeł, co standardem europejskim nie jest na pewno. Wszystkie składowe całego paliwowego łańcucha operacyjnego, w tym logistyka, nareszcie mogą z optymizmem kalkulować przyszłość zarówno tę bliższą jak i dalszą. (Poniżej dalsza część artykułu). »Ostatnio zadane pytania
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.