Jesteś tutaj: Strona główna » Sekcja prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software
Opracowania tematyczne
2019-09-18 / 09:46
Kto zarabia na split paymencie?

Od 1 listopada podatnicy opłacając faktury dokumentujące zakup towarów i usług wymienionych w nowym załączniku nr 15 do ustawy o VAT, których wartość brutto przekracza 15 000 zł będą zobowiązani do zapłaty kwoty podatku VAT na specjalny rachunek VAT. Przedsiębiorca, który otrzyma zapłatę na rachunek VAT będzie mógł przeznaczyć zgromadzone tam środki m.in. na zapłatę kwoty podatku VAT wykazanej na fakturze z tytułu nabycia towarów i usług oraz na wpłatę podatku VAT, dodatkowego zobowiązania podatkowego czy odsetek za zwłokę w zapłacie VAT na rachunek urzędu skarbowego. »

2019-09-03 / 12:43
Nowa spółka handlowa już w 2020 roku

W związku z nowelizacją Kodeksu Spółek Handlowych, 1 marca 2020 r. w polskim obrocie prawnym pojawi się nowa spółka kapitałowa – Prosta Spółka Akcyjna (PSA). Będzie łączyć w sobie cechy spółki z o.o. i spółki akcyjnej i będzie długo oczekiwanym rozwiązaniem dla prężnie rozwijającego się w Polsce rynku startupów. »

2019-07-29 / 09:34
Projekt nowelizacji ustawy o zapasach ropy naftowej przyjęty w Sejmie

Sejm 19 lipca 2019 r. przekazał do dalszych prac w Senacie projekcie ustawy o zmianie ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym. Wprowadzenie zmian ma pomóc uniknąć ograniczeń dostępie do pojemności magazynowej dla podmiotów działających na rynku paliwowym. »Ostatnio zadane pytania
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.