Stawki akcyzy i opłaty paliwowej od dn. 2023-01-01
Typ paliwa Akcyza Opłata paliwowa
Benzyny Pb98, Pb95 1 529.00 PLN/m3 172.91 PLN/m3
Olej napędowy zaw. S do 0,001% 1 160.00 PLN/m3 372.90 PLN/m3
Olej opałowy lekki 232.00 PLN/m3 0.00 PLN/m3
Olej opałowy ciężki 69.00 PLN/t 0.00 PLN/t
Propan-Butan (autogaz) 659.00 PLN/t 211.11 PLN/t
Od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy paliwa silnikowe muszą uiszczać opłatę emisyjną. Stawka opłaty emisyjnej wynosi 80.00 PLN/m3.

Zadaj pytanie w kategorii Opłata Paliwowa

* pola obowiązkowe

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.

Partner Sekcji Prawnej

Kancelaria Cabaj Kotala
Platforma Paliwowa – jak trzeba będzie raportować dane?

Platforma Paliwowa – jak trzeba będzie raportować dane?

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych danych umieszczanych w sprawozdaniach oraz informacjach dotyczących paliw ciekłych, przekazywanych za pośrednictwem portalu Platforma Paliwowa.

Faktury ustrukturyzowane

Faktury ustrukturyzowane

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przygotował bardzo dokładne opracowanie zmian do ustawy o VAT wynikających z ustawy z dnia 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 11 sierpnia 2023, poz. 1598).

Projekt ustawy wprowadzającej w życie CEWA został opublikowany

Projekt ustawy wprowadzającej w życie CEWA został opublikowany

Na stronach Kancelarii Rady Ministrów opublikowany został projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nieprawidłowości w obrocie niektórymi towarami oraz usprawnienia funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej, który m.in. zawiera długo oczekiwane regulacje dotyczące CEWA - informuje Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe. Z projektowanych przepisów wynika, że termin wdrożenia CEWA to 1 lutego 2024 roku.

Kary za zatory płatnicze

Kary za zatory płatnicze

Od początku 2023 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Tomasz Chróstny wydał 30 decyzji w sprawach zatorów płatniczych.

Prosty biznes - rząd przyjął projekt pakietu uproszczeń dla przedsiębiorców

Prosty biznes - rząd przyjął projekt pakietu uproszczeń dla przedsiębiorców

Ułatwienia w zakładaniu działalności gospodarczej, mniej formalności w prowadzeniu firmy m. in. ograniczenie wymogu używania pieczątek czy usprawnienie kontroli w firmach - to tylko niektóre z rozwiązań, jakie znalazły się w tzw. pakiecie ułatwień dla przedsiębiorców, który został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a w poniedziałek został przyjęty przez rząd.

Projekt tzw. SENT Connect przyjęty przez rząd

Projekt tzw. SENT Connect przyjęty przez rząd

Kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe poinformowała, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nieprawidłowości w obrocie niektórymi towarami oraz usprawnienia funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej. Jest to kolejna odsłona tzw. projektu „SENT Connect”.