Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Kupujemy olej napędowy z importu zawsze na fakturach widniała nazwa OLEJ NAPĘDOWY. Zmienliśmy dostawcę, paliwo także pochodzi z importu i na fakturach widnieje OLEJ NAPĘDOWY CN 27101943. Na czym polega ta różnica czy np ten olej napędowy cn 27101943 jest jakiś "gorszy"? Czy urzędy np skarbowy rozdzielają to w jakiś sposób ? Bardzo proszę o przybliżenie czy jest dla różnica gdzie jest wpisane na fakturze wspominane oznaczenie. Paliwo wykorzystujemy na sprzedaż oraz na potrzeby własne.

e-petrol.pl
2015-02-16 / 10:27
Kupujemy olej napędowy z importu zawsze na fakturach widniała nazwa OLEJ NAPĘDOWY. Zmienliśmy dostawcę, paliwo także  pochodzi z importu i na fakturach widnieje OLEJ NAPĘDOWY CN 27101943. Na czym polega ta różnica czy np ten olej napędowy cn 27101943 jest jakiś "gorszy"? Czy urzędy np skarbowy rozdzielają to w jakiś sposób ? Bardzo proszę o przybliżenie czy jest dla różnica gdzie jest wpisane na fakturze wspominane oznaczenie. Paliwo wykorzystujemy na sprzedaż oraz na potrzeby własne.

W pierwszej kolejności wskazuję, iż z początkiem roku 2012 weszło w życie rozporządzenie Komisji (UE) nr 1006/2011 wprowadzające nowe oznaczenia kodów CN oleju napędowego. Mają one na celu ujednolicenie stosowanej Nomenklatury Scalonej na otwartym rynku Unii Europejskiej. Nadmieniam, iż nadanie kodu CN jest zależne od składu produktu. Olej napędowy, o którym Pan wspomina (CN 27101943), obecnie jest substancją o zawartości siarki nieprzekraczającej 0,001 % masy. Przed 1 stycznia 2012 produkt ten należał do grupy olei napędowych, klasyfikowanych do kodu CN 2710 19 41 o zawartości siarki nieprzekraczającej 0,05 % masy, zarówno niezawierające, jak i zawierające do 30 % masy biodiesla.

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.