Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Akcyza 2021 – nadchodzące zmiany w przepisach akcyzowych

Akcyza 2021 – nadchodzące zmiany w przepisach akcyzowych

Specjalistyczna kancelaria doradztwa podatkowego Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe zaprasza na webinarium – szkolenie online dotyczące zmian w przepisach akcyzowych, które odbędzie się 23 lutego 2021 r.

Rok 2021 przyniesie wiele zmian w przepisach akcyzowych:

•    1 lutego 2021 r. weszła w życie ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw
•    1 kwietnia 2021 r. planowane jest wejście w życie drugiej dużej nowelizacji ustawy o akcyzie (obecnie w Sejmie – druk nr 860)

W trakcie szkolenia osoby stosujące w praktyce przepisy akcyzowe uzyskają wiedzę przygotowującą do tych zmian. W szczególności omówione zostaną:

•    Zmiany w zakresie stosowania zwolnień od akcyzy ze względu na przeznaczenie
•    Elektroniczne dokumenty dostawy (e-DD) – kiedy w końcu staną się obowiązkowe?
•    Nowe zasady uzyskiwania i sprawdzania uprawnień odbiorców do zakupów wyrobów ze zwolnieniem od akcyzy
•    Nowe obowiązki rejestracyjne (Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych)
•    Szerszy obowiązkowy zakres wykorzystywania PUESC w akcyzie
•    Zmiany w zakresie wiążących informacji akcyzowych (WIA)
•    Zmiany w zakresie ewidencji akcyzowych
•    Obowiązkowa „elektronizacja” ewidencji akcyzowych
•    Zmiany zasad składania deklaracji akcyzowych
•    Nowe deklaracje akcyzowe dla wyrobów zwolnionych i ze stawką zero
•    Nowe obowiązki nabywców wyrobów zwolnionych od akcyzy
•    Zmiany zasad wydawania zezwoleń akcyzowych (np. na skład podatkowy)

Kancelaria Cabaj Kotala na webinarium zaprasza przede wszystkim osoby zarządzające przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność w sektorze wyrobów akcyzowych, w tym zwłaszcza paliw ciekłych, gazowych i wyrobów alkoholowych, a także osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe w takich podmiotach. Będzie ono prowadzone w formie spotkania online na platformie Microsoft Teams. Każdy uczestnik spotkania uzyska dostęp do materiałów – prezentacji szczegółowo omawiającej zmiany w akcyzie 2021 r.

Dostęp do webinarium jest płatny. Koszt uczestnictwa to 270 zł netto. Koszt ten dotyczy łącznie jednej firmy (maksymalnie 3 osoby z danej firmy).

Zgłaszanie chęci uczestnictwa w webinarium następuje poprzez wysłanie maila zwrotnego na adres info@cabajkotala.com. W odpowiedzi uzyskają Państwa wszelkie instrukcje techniczne i dostęp do spotkania.

Webinarium poprowadzą licencjonowali doradcy podatkowi Wojciech Kotala oraz Dominika Cabaj a także prawnik z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym Adrian Biały.
Ostatnio zadane pytania

Zadaj pytanie Redakcji
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10 »

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Information Market S.A. tel. +48 71 787 69 69, e-mail: iod@informationmarket.pl.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.

Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.


* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.