Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ropa naftowa zmieni przyszłość Gujany

e-petrol.pl
2019-01-14 / 09:43
Ropa naftowa zmieni przyszłość Gujany

Według prognoz Banku Światowego PKB Gujany w 2020-2021 r. ma wzrosnąć o ponad 50 proc. Będzie to możliwe dzięki ropie naftowej, której pokłady leżą pod dnem wód morskich należących do tego kraju.

Poszukiwania surowca przez ExxonMobil zaczęły się 11 lat temu, a pierwszy szyb wydobywczy postawiono w 2015 r. Od tamtej pory na podmorskim polu o powierzchni blisko 27 km kw. poczyniono kolejnych 10 odkryć złóż z ropą. Komercyjne wydobycie i sprzedaż surowca ma ruszyć już w przyszłym roku.

Według firmy doradczej Westwood Global Energy kolejne odkrycia dają nadzieję na to, że łączne potencjalne zasoby ropy pod dnem morza u wybrzeży Gujany sięgają nawet 10 mld baryłek. Jeśli prognozy się sprawdzą, to Gujana do 2025 r. może wydobywać 750 tys. baryłek ropy dziennie, a to ulokuje ją na pozycji średniej wielkości producenta ropy na świecie porównywalnego z Libią czy Ekwadorem.
Słowa kluczowe: Gujana, złoża ropy naftowej

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu