Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unipetrol zainteresowany ekspansją

e-petrol.pl
2018-07-13 / 09:56
Unipetrol zainteresowany ekspansją

Możliwe, że w tym roku stacje benzynowe należące do Grupy Orlen pojawią się na kolejnym środkowoeuropejskim rynku. Jak podaje "Puls Biznesu" to może być dopiero początek międzynarodowej ekspansji czeskiego Unipetrolu.

Tomasz Wiatrak, wiceprezes Unipetrolu powiedział, że koncern analizuje możliwości wejścia na nowe rynki w sąsiednich krajach. Na początek powinno to być kilkanaście stacji. Zakup w jednym z tych krajów byłby możliwy nawet jeszcze przed końcem roku. Przedstawiciel Unipetrolu dodał, że trwają rozmowy.

Niewykluczone, że Orlen jest zainteresowany ekspansją na Słowacji, gdzie działa obecnie nieco ponad 900 stacji i dobrze znana jest marka Benzina, ale zdaniem analityków w innych krajach Orlen powinien korzystać ze swojej marki głównej. "Puls Biznesu" spekuluje, że w grę może wchodzić przejęcie części stacji należących do jednego z największych graczy na tamtejszym rynku.

W opinii analityków, drugim rynkiem detalicznym, na który — za pośrednictwem Unipetrolu — mogłaby wejść Grupa Orlen są Węgry.   
Słowa kluczowe: ekspansja, Słowacja, Unipetrol, Węgry

Targi Paliwowe

Jak więcej zarabia

Jak więcej zarabiać na sprzedaży pozapaliwowej na stacji paliwowej?

  Weź udział w szkoleniu i dowiedz się co możesz zyskać na ograniczeniu handlu w ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu