Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zakłady Litvinow-Zaluzi ruszą ponownie za kilka tygodni

e-petrol.pl
2017-12-15 / 09:33
Zakłady Litvinow-Zaluzi ruszą ponownie za kilka tygodni

PKN Orlen analizuje straty i skutki awarii instalacji POX w czeskim kompleksie zakładów rafineryjnych z grupy Unipetrolu, gdzie doszło we wtorek do pożaru. Instalacja będzie ponownie uruchomiona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W wyniku pożaru jednostki produkcyjne wodoru i amoniaku w Litwinovie zostały na pewien czas wyłączone, a eksploatacja rafinerii i instalacji krakingu parowego pozostaje częściowo ograniczona - poinformował płocki koncern.

PKN Orlen dodał, że dokładny wpływ zdarzenia na wykorzystanie jednostki rafineryjnej i petrochemicznej oraz szacowana strata finansowa grupy Unipetrol podlegają dalszej ocenie i analizie.

Warto też wspomnieć, że pożar spowodował częściowe ograniczenie przerobu ropy naftowej nie tylko w rafinerii w Litvinowie, ale także w rafinerii Kralupy nad Wełtawą. To jedyne w Czechach rafinerie, które posiadają łącznie zdolność przerobu ropy na poziomie 8,7 mln ton rocznie.

Według pierwszych szacunków, jednostka POX zostanie ponownie uruchomiona w ciągu najbliższych tygodni. 


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.