Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Irak zaprasza globalne firmy naftowe do rozmów na temat kontraktów w Kurdystanie

Irackie Ministerstwo Ropy Naftowej poinformowało w sobotę, że zaprosiło globalne firmy działające pod skrzydłami Stowarzyszenia Przemysłu Naftowego Kurdystanu (APIKUR), a także firmy działające na zlecenie Rządu Regionalnego Kurdystanu (KRG), na spotkanie w Bagdadzie, które odbędzie się 4 marca.

Jak podało ministerstwo w oświadczeniu, rozmowy mają na celu omówienie kwestii związanych z obowiązującymi umowami i dążenie do osiągnięcia porozumień zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi praktykami w zakresie zagospodarowania złóż ropy naftowej, przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesów narodowych.

Oczekuje się, że w dyskusjach weźmie udział również Ministerstwo Zasobów Naturalnych Regionu Kurdystanu.

W piątek osiem międzynarodowych firm naftowych działających w półautonomicznym Kurdystanie w Iraku poinformowało, że nie wznowi eksportu ropy przez turecki kanał Ceyhan, mimo że Bagdad ogłosił już jego wznowienie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Skorygowany zysk netto BP w pierwszym kwartale wyniósł 1,38 mld USD, co stanowi około połowę zysku osiągniętego w pierwszym kwartale poprzedniego roku (2,7 mld USD) i jest niższe od średniej prognozy analityków wynoszącej od 1,53 do 1,64 mld USD.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Największy chiński koncern naftowy PetroChina odnotował wzrost zysku w pierwszym kwartale tego roku o 2,3 proc., co jest wynikiem wyższej produkcji gazu ziemnego, mimo że niskie marże ciążyły na działalności związanej z produktami rafinowanymi.

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Chiński Sinopec poinformował, że zysk w pierwszym kwartale spadł o 27,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wpływ na to miały niższe ceny ropy naftowej oraz fakt, że rafinerie firmy zmagały się ze spadającą sprzedażą paliw i niskimi marżami.

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Kilka hiszpańskich rafinerii, w tym oba zakłady zarządzane przez drugiego co do wielkości operatora firmę Moeve, zostały zamknięte w poniedziałek po rozległej przerwie w dostawie prądu w Hiszpanii i Portugalii.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe