MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Niższe prognozy ceny ropy Brent na III i IV kwartał br.

Analitycy banku Goldman Sachs obniżyli prognozowaną cenę za baryłkę ropy Brent w III i IV kwartale 2022 do 110-125 USD.

Niższe prognozy ceny ropy Brent na III i IV kwartał br.
Zdaniem bankowych ekspertów ceny ropy prawdopodobnie wzrosną do 125 USD za baryłkę w 2023 r., pomimo ostatniej umowy G7 dotyczącej podjęcia decyzji o ustaleniu limitu cen rosyjskiej ropy. Bank ostrzegł, że ustalenie cen maksymalnych dla rosyjskiego surowca wiąże się z ryzykiem ograniczenia przez Moskwę eksportu do krajów G7.

Damien Courvalin z Goldman Sachs powiedział, że zgodnie z działaniami podejmowanymi na rynku gazu ziemnego Rosja mogłaby zdecydować się na odwet, odcinając nabywców z G7 i zamykając produkcję, tym samym podnosząc światowe ceny i jeszcze bardziej własne dochody.

Grupa G7, która obejmuje Kanadę, Francję, Niemcy, Włochy, Japonię, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, ogłosiła w miniony piątek, że do 5 grudnia wprowadzi limit cenowy rosyjskiej ropy naftowej.

Eksperci banku inwestycyjnego Goldman Sachs zwrócili uwagę, że od początku czerwca ceny ropy Brent spadły o 25 proc. Ich zdaniem jest to skutek niskiej płynności na rynku, rosnących obaw związanych z recesją, restrykcyjnej polityki sanitarnej Chin (zero-COVID), sytuacji na rynku nieruchomości, uwolnienia przez USA paliwowych rezerw strategicznych, a także „odradzającej się powyżej oczekiwań rosyjskiej produkcji”.

Zdaniem analityków cena za baryłkę ropy Brent w III i IV kw. tego roku oscylować będzie w przedziale 110-125 USD. Poprzednia prognoza przewidywała ceny na poziomie 140-130 USD za baryłkę.
 
Słowa kluczowe:
MOYA więcej niż dobre paliwa

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.