Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Chiny jak dotąd nie wypuściły zapasów ropy

e-petrol.pl
2021-11-25 / 09:31
Chiny jak dotąd nie wypuściły zapasów ropy

Największy na świecie importer ropy naftowej - Chiny, oficjalnie nie zobowiązały się do uwolnienia ropy ze swoich rezerw zgodnie z wezwaniem Stanów Zjednoczonych.

We wtorek administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła plany uwolnienia milionów baryłek ropy z rezerw strategicznych we współpracy z innymi dużymi konsumentami, w tym Chinami, Japonią i Indiami, aby spróbować obniżyć ceny. Posunięcie Waszyngtonu wywołało spekulacje, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy, zwana łącznie OPEC+, może rozważyć wstrzymanie obecnego porozumienia w celu zwiększenia produkcji.

Początkowo Chiny wyraziły również gotowość do wykorzystania krajowych rezerw ropy w razie potrzeby, ale w środę kraj ten poinformował, że pracuje nad uwolnieniem własnych rezerw zgodnie z własną polityką. Chińskie władze mogą uwolnić ropę z rezerw narodowych „biorąc pod uwagę własne potrzeby”, powiedział rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian podczas briefingu w środę.
Słowa kluczowe: Chiny, rezerwy strategiczne

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.