Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ opowiada się za przestrzeganiem planu

e-petrol.pl
2021-11-05 / 09:44
OPEC+ opowiada się za przestrzeganiem planu

Wspólny Komitet Monitorujący OPEC+ postanowił w grudniu zwiększyć produkcję o 400 tys. baryłek dziennie - odpowiedni komunikat ze spotkania pojawił się już na oficjalnej stronie OPEC.

Znowu nie było sensacji – spotkanie okazało się równie spokojne jak październikowe. Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 grudnia.

Ministerialny Komitet Monitorujący (JMMC), który odbył się przed walnym zgromadzeniem, również zalecił przestrzeganie planu i zwiększenie kwot o 400 tys. baryłek dziennie.

Ponadto ministrowie krajów uczestniczących w porozumieniu OPEC+ podkreślili „kluczowe znaczenie zachowania pełnej zgodności i mechanizmu kompensacyjnego, wykorzystującego wydłużenie okresu kompensacyjnego do końca grudnia 2021 roku”.

Od sierpnia uczestnicy transakcji OPEC+ zwiększają produkcję w ramach transakcji o 400 tys. baryłek miesięcznie. W maju 2020 r. wielkość wydobycia ropy zgodnie z warunkami umowy została zmniejszona o 9,7 mln b/d ze względu na spadek popytu na ropę spowodowany pandemią koronawirusa, po czym stopniowo zaczęła się odbudowa. Sojusz spodziewa się stopniowego wycofywania się z zobowiązań do ograniczenia produkcji do końca września 2022 r. Od listopada wynoszą one 4,16 mln baryłek dziennie.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.