Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Zapasy ropy w USA rosną

e-petrol.pl
2021-11-04 / 09:33
Zapasy ropy w USA rosną

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły bardziej niż oczekiwano, ale zapasy benzyny zmniejszyły się do czteroletniego minimum przy ustabilizowanym popycie, podała w środę Energy Information Administration.

Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o 3,3 mln baryłek do 434,1 mln baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami wzrostu o 2,2 mln baryłek w ankiecie agencji Reutera. Warto wspomnieć, że Stany Zjednoczone uwolniły około 1,7 miliona baryłek ze swojej rezerwy strategicznej, co również częściowo odpowiada za wzrost ogólnych zapasów handlowych.

Amerykańskie zapasy benzyny spadły w ciągu tygodnia o 1,5 miliona baryłek do 214,3 miliona baryłek, co oznacza, że są na najniższym poziomie od listopada 2017 r. Zapasy destylatów, które obejmują olej napędowy i olej opałowy, wzrosły o 2,2 mln baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami spadku o 1,4 mln baryłek, wynika z danych EIA.
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.