Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Problemy energetyczne w Chinach i Indiach otwierają drogę do kryzysu

e-petrol.pl
2021-10-08 / 09:42
Problemy energetyczne w Chinach i Indiach otwierają drogę do kryzysu

Niedobór energii zmniejszy produkcję przemysłową w Indiach i Chinach, co doprowadzi do problemów gospodarczych w całym regionie – napisał dziennik „The Financial Times”.

Ekonomiści przewidują znaczne spowolnienie wzrostu gospodarczego w ChRL w najbliższych miesiącach ze względu na problemy z dostawami energii, które prowadzą do spadku produkcji przemysłowej, a także spowolnienia na rynku nieruchomości.

Analitycy Bank of America, Miao Ouyang i Helen Qiao, zauważają, że produkcja przemysłowa w Chinach gwałtownie spadła we wrześniu z powodu niedoborów energii w energochłonnych gałęziach przemysłu. Oczekują również, że czynnik ten wpłynie na tempo wzrostu gospodarczego w kraju. Indie natomiast borykają się z poważnym niedoborem węgla, który jest kluczowym surowcem dla krajowych spółek wytwórczych. Zasoby węgla 135 elektrociepłowni w kraju na dzień 3 października wystarczały na 4 dni pracy.

Jeśli rząd Indii nie będzie efektywnie alokował rezerw węgla, kraj stanie przed takimi samymi problemami jak Chiny, gdzie całe gałęzie przemysłu będą zmuszone do ograniczenia produkcji lub korzystania z droższych alternatywnych źródeł energii.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.