Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC prognozuje odbicie popytu na ropę

e-petrol.pl
2021-09-29 / 09:56
OPEC prognozuje odbicie popytu na ropę

Popyt na ropę będzie gwałtownie rósł w ciągu najbliższych kilku lat, gdy gospodarki wyjdą z pandemii, podał we wtorek OPEC, dodając, że świat musi nadal inwestować w produkcję, aby uniknąć załamania pomimo transformacji energetycznej.

OPEC w swoich prognozach World Oil Outlook na 2021 r. podał, że zużycie ropy wzrośnie o 1,7 mln baryłek dziennie w 2023 r. do poziomu 101,6 mln baryłek dziennie, co przyczyni się do znacznego wzrostu przewidywanego już na lata 2021 i 2022, a także spowoduje wzrost popytu powyżej poziomu sprzed pandemii z 2019 r.

Wraz z odbudową popytu na ropę, OPEC i jego sojusznicy, tacy jak Rosja chcą produkować więcej, ale muszą też wziąć pod uwagę, że niektórzy producenci OPEC+ nie są w stanie pompować więcej, częściowo z powodu braku inwestycji przez okres pandemii, co przyczynia się do wzrostu cen. 

OPEC obniżył również swoje szacunki dotyczące długoterminowego popytu na ropę, powołując się na zmiany w zachowaniach konsumentów spowodowanych pandemią i konkurencją ze strony samochodów elektrycznych. Oczekuje się, że globalny popyt ustabilizuje się po 2035 r., czytamy w raporcie. 

OPEC widzi możliwość wzrostu popytu na ropę w ciągu najbliższych kilku lat, ale rosnąca podaż ze Stanów Zjednoczonych i innych producentów zewnętrznych oznacza, że produkcja OPEC w 2026 r. prawdopodobnie wyniesie 34,1 mln baryłek dziennie, czyli poniżej poziomu z 2019 r.


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.