Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

TotalEnergies zainwestuje w odnawialne źródła energii

e-petrol.pl
2021-09-29 / 09:49
TotalEnergies zainwestuje w odnawialne źródła energii

Francuski koncern TotalEnergies planuje odkupić 1,5 miliarda dolarów swoich akcji w czwartym kwartale i zwiększyć inwestycje w energię odnawialną za pomocą wysokich cen ropy, zapowiedział we wtorek koncern energetyczny.

Firma podała, że potrafi połączyć transformację energetyczną ze zwrotem dla akcjonariuszy, tworząc w ten sposób długoterminową wartość dla akcjonariuszy. TotalEnergies dodał, że zrównoważony wzrost przepływów pieniężnych będzie wspierał wzrost dywidendy w kolejnych latach.

Podobnie jak konkurencja także i TotalEnergies znalazł się pod presją działaczy klimatycznych i niektórych akcjonariuszy, aby przyspieszyć przejście z paliw kopalnych na czystsze źródła energii. Koncern argumentuje jednak, że w okresie przejściowym potrzebne będą paliwa kopalne.

Docelowo TotalEnergies zamierza być jednym z pięciu największych światowych producentów energii odnawialnej, z 35 gigawatami (GW) mocy do 2025 r. i ponad 10 GW w eksploatacji do końca 2021 r. Oczekiwano, że moc wzrośnie o 6 GW a rok od 2022 do 2025.


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.