Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Szczyt zapotrzebowania na ropę nastąpi do 2030 r.

e-petrol.pl
2021-09-29 / 09:40
Szczyt zapotrzebowania na ropę nastąpi do 2030 r.

Ponieważ coraz więcej krajów zobowiązuje się do przejścia na czystsze źródła energii, popyt na ropę osiągnie szczyt do 2030 r. – czyli szybciej niż wcześniej oczekiwano – po czym zacznie spadać, obliczyła francuska firma naftowo-gazowa TotalEnergies.

Według TotalEnergies, w zależności od tego, jaki scenariusz się rozwinie, do 2050 r. popyt na ropę może spaść do 40 mln baryłek dziennie lub 64 mln baryłek dziennie. Zgodnie z wrześniową prognozą Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) światowe zapotrzebowanie na ropę w 2021 r. wyniesie 96,1 mln baryłek dziennie, a w 2022 - 99,4 mln baryłek dziennie. 

Gaz ziemny będzie nadal odgrywał ważną rolę w globalnej transformacji energetycznej, podobnie jak energia jądrowa i wodna. Jednocześnie znacząco wzrośnie udział odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym, a do 2050 r. produkcja energii elektrycznej wzrośnie ponad dwukrotnie, głównie dzięki energii wiatrowej i słonecznej.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.