Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Indie będą potrzebowały więcej surowców energetycznych

e-petrol.pl
2021-09-09 / 09:44
Indie będą potrzebowały więcej surowców energetycznych

Według prognoz zużycie energii w Indiach podwoi się w najbliższych latach. Dostawami ropy i gazu do Indii są zainteresowane rosyjskie firmy, które na razie eksportują bardzo mało surowców energetycznych do tego kraju.

Indie zamierzają zwiększyć zakupy surowców energetycznych z Rosji, m.in. poprzez import LNG, powiedział ambasador Indii w Rosji Venkatesh Varma w rozmowie z RIA Novosti i dodał, że obecnie mimo dużych wzajemnych inwestycji w energetykę, import skroplonych węglowodorów z Rosji do Indii wynosi tylko jeden procent. Zaakcentował, że Indie chcą zwiększyć ten udział.

Według ambasadora Indii oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat gospodarka Indii będzie rosła w tempie od 8 do 10 proc. rocznie, a zużycie energii podwoi się. Venkatesh Varma powiedział, że przed rosyjskimi firmami otwierają się wielkie perspektywy udziału w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego Indii.
Słowa kluczowe: Indie, Rosja
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.