Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Gazprom Neft i Chiny rezygnują z rozliczeń w dolarach

e-petrol.pl
2021-09-06 / 09:52
Gazprom Neft i Chiny rezygnują z rozliczeń w dolarach

Od września 2021 r. Gazprom Nieft zacznie prowadzić rozliczenia za tankowanie samolotów na chińskich lotniskach w juanach – powiedział dziennikarzom szef firmy Aleksander Dyukow.

Dyukow powiedział, że do końca roku praktycznie wszystkie rozliczenia paliwa lotniczego w Chinach zostaną przeliczone na juany i zwrócił też uwagę, że planowana jest zmiana rozliczeń za tankowanie chińskich linii lotniczych na rosyjskich lotniskach w rublach. Zazwyczaj takie transakcje na rynku są realizowane w dolarach amerykańskich.

Według Dyukowa jest to unikalna umowa o współpracy rosyjsko-chińskiej w branży paliw lotniczych, która daje pozytywny efekt ekonomiczny.

Gazprom Neft świadczy usługi tankowania samolotów na 34 chińskich lotniskach. W pierwszej połowie tego roku firma zatankowała samoloty w Chinach o 56,5 tys. ton - o 12 proc. więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie, a także o 29 proc. więcej niż wolumen z 2019 r. - powiedział Dyukow.
Słowa kluczowe: Gazprom Neft, juan
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.