Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kazachstan powraca do projektu Eurasia

e-petrol.pl
2021-08-24 / 09:37
Kazachstan powraca do projektu Eurasia

Kazachstan wznowił prace nad projektem Eurazja, mającym na celu zbadanie głębokiej struktury basenu Morza Kaspijskiego, powiedział podczas briefingu wiceminister ekologii, geologii i zasobów naturalnych Serikkali Brekeshev.

Projekt jest podzielony na trzy etapy. W ramach I etapu, na koszt budżetu państwa, prowadzone są gromadzenie, przetwarzanie i reinterpretacja materiałów geologicznych i geofizycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Realizacja II i III etapu planowana jest ze środków prywatnych inwestorów, np. przeprowadzenie regionalnych badań sejsmicznych 2D w ilości ponad 8 tys. km bieżących, terenowych prac geofizycznych oraz wywiercenie odwiertu supergłębokiego na głębokość 15 km, co pozwoli na zbadanie odcinka geologicznego i ocenę potencjału zasobów basenu Morza Kaspijskiego w odniesieniu do poszukiwań węglowodorów.

Wspólny projekt Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu miał doprowadzić do odkrycia złóż węglowodorów na głębokości ok. 7-9 km w rejonie Basenu Kaspijskiego. Prawdopodobne rezerwy w basenie kaspijskim oszacowano na 40-60 mld ton ekwiwalentu ropy.

Projekt miał zostać ogłoszony w 2018 roku, wówczas zainteresowanie jego wdrożeniem potwierdziło szereg czołowych światowych firm, takich jak Rosnieft, CNPC, SOCAR, Eni i inne.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.