Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rozpoczęła się eksploatacja nowego złoża na Morzu Norweskim

e-petrol.pl
2021-06-21 / 09:27
Rozpoczęła się eksploatacja nowego złoża na Morzu Norweskim

PGNiG Upstream Norway oraz Aker BP i pozostali partnerzy koncesyjni rozpoczęli produkcję ze złoża Grasel - poinformował PGNiG w komunikacie prasowym.

Cytowany w komunikacie, prezes PGNiG Paweł Majewski powiedział, że lokalizacja Grasel na obszarze, na którym już istnieje dobrze rozwinięta infrastruktura, nie tylko pozwoliła obniżyć koszt zagospodarowania złoża, ale również zdecydowanie skróciła czas realizacji inwestycji.

Spółka chwali się sukcesem, bowiem produkcja ze złoża została uruchomiona zaledwie sześć miesięcy od momentu ostatecznej decyzji inwestycyjnej i cztery miesiące przed pierwotnie planowanym terminem.

PGNiG przypomina, że Grasel to złoże naftowo-gazowe o zasobach 13 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej (boe). Jest położone na eksploatowanym od 2013 roku obszarze wydobywczym Skarv, dzięki czemu mogło być podłączone do już działających instalacji wydobywczych, których kluczowym elementem jest jednostka produkcyjno-magazynująca FPSO Skarv.

PGNiG Upstream Norway posiada 11,92 proc. udziałów w złożu Grasel. Partnerami koncesyjnymi są Aker BP (operator), Equinor i Wintershall DEA. PGNiG Upstream Norway jest udziałowcem 36 koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.