Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG

Chiński Sinopec zanotował zysk

e-petrol.pl
2021-04-30 / 09:36
Chiński Sinopec zanotował zysk

Największy azjatycki koncern rafineryjny China Petroleum & Chemical Corp. (Sinopec) odnotował zysk netto w wysokości 18,54 miliarda juanów (2,86 miliarda USD) w pierwszym kwartale 2021 r., dzięki poprawie światowych cen ropy i wzrostu popytu na produkty ropopochodne.

W tym samym okresie ubiegłego roku firma odnotowała straty w wysokości 19,15 miliardów juanów, ponieważ pandemia koronawirusa drastycznie zmniejszyła zużycie paliwa.

Produkcja ropy naftowej Sinopec wzrosła o 16,3 proc. od najniższego poziomu w I kwartale ubiegłego roku do 62,52 mln ton, podczas gdy sprzedaż produktów rafineryjnych wzrosła o 6,8 proc.

Ze względu na poprawę warunków rynkowych Sinopec spodziewa się wzrostu wydatków w 2021 r. o 23,8 proc. do 167,2 mld juanów. Firma zainwestowała już 9 miliardów juanów w poszukiwania i wydobycie, w tym budowę instalacji do wydobycia gazu na polach Fuling i Rongwei, a także projekty rozbudowy terminali LNG w Tianjin i Shandong. Ponadto zatwierdzono inwestycję w wysokości 29,95 miliardów juanów na modernizację rafinerii w Maoming.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.