Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Pierwszy sklep "Stop Cafe" powstał w czeskiej Pradze

e-petrol.pl
2021-02-19 / 09:46
Pierwszy sklep "Stop Cafe" powstał w czeskiej Pradze

Orlen Unipetrol z Grupy Orlen rozwija nowe formaty sprzedaży detalicznej poza stacjami paliw - w Pradze-Karlín powstał pierwszy sklep pod marką „Stop Cafe”, oferujący klientom gotowe przekąski i inne produkty spożywcze.

Czeska spółka podała, że do końca roku otwarte zostaną kolejne dwa sklepy w tym mieście. Ich budowa wpisuje się w nową strategię Grupy Orlen, która zakłada rozwój i znaczący wzrost zysków segmentu detalicznego.

- Grupa Orlen z segmentu detalicznego rocznie uzyskuje ponad 3 mld zł zysku operacyjnego. To dobry wynik, który daje podstawy do realizacji naszych strategicznych projektów. Jednym z kluczowych w tym obszarze jest rozwój nowych formatów sprzedaży detalicznej nie tylko w Polsce, ale też w Czechach. Mamy atrakcyjną ofertę, z którą chcemy wyjść do klientów, również tych niezmotoryzowanych. Inwestycja w sklepy „Stop Cafe”, które będą powstawać w miejscach o największym natężeniu ruchu, to naturalny krok w tym kierunku. Zaczynamy od Pragi, ale w kolejnym etapie takie sklepy będą powstawały także w innych czeskich miastach – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Podano także, że pierwszy w Czechach sklep którego powierzchnia wynosi 43 m2, będzie działał pod brandem „Stop Cafe”, jednak docelowo, w ramach procesu rebrandingu, zagraniczna sieć sklepów będzie funkcjonowała pod marką „Orlen Go!”. Obecnie w sklepie można nabyć przygotowywane na miejscu przekąski, soki i kawę.

Orlen przypomniał, że w Polsce nowe formaty będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczne. W formacie A będą to ok. 20-metrowe obiekty, natomiast w formacie B ok. 60-70-metrowe obiekty, zarówno wolnostojące, jak też zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych. Powstaną również kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Zostaną one udostępnione w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.