Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Nafciarze z Teksasu jeszcze nie poradzili sobie ze śniegiem

e-petrol.pl
2021-02-18 / 09:56
Nafciarze z Teksasu jeszcze nie poradzili sobie ze śniegiem

Ze względu na arktyczne mrozy wydobycie ropy w USA spada w ostatnich dniach w przedziale od 500 tys. do 1,2 mln baryłek dziennie.

Analitycy z Rystad Energy obliczyli, że z powodu katastrof pogodowych w Teksasie produkcja ropy w tym stanie spada w ostatnich dniach w przedziale od 500 tys. do 1,2 mln baryłek dziennie. Szacują, że ten negatywny efekt może być odczuwalny jeszcze przez kilka tygodni.

Opady śniegu i ostry mróz sprawiły, że po oblodzonych drogach w Basenie Permskim niemożliwe było dostarczenie materiałów potrzebnych dla naftowców, a ze względu na przerwy w dostawie prądu przestały działać pompy oleju i urządzenia do utylizacji słonej wody. W wielu przypadkach głowice odwiertów zamarzały, komunikacja komórkowa do transmisji danych na wiertniach została utracona.

Chevron powiedział już, że warunki doprowadziły do ograniczenia i wstrzymania produkcji w aktywach w Basenie Permskim, a ExxonMobil twierdzi, że produkcja z łupków w regionie jest ograniczona.

Według Todda Staplesa, prezesa Texas Oil and Gas Association, główną przeszkodą dla pracowników naftowych jest dostępność pól naftowych dla Reutera: niebezpieczne warunki podróży ograniczają dostęp do sprzętu naprawczego i możliwość dotarcia do miejsc produkcji przez firmy usługowe.

Wymuszone przez ekstremalną pogodę wstrzymanie działalności spółek naftowych spowodowało łączny spadek wydobycia ropy o ok. 3 mln baryłek dziennie, czyli 27 proc.

W przeszłości np. informacje o zbliżającym się huraganie spółki wydobywcze i rafinerie otrzymywały wcześniej co pozwałało im przygotować się na zakłócenie działalności. Ostatnia fala mrozu okazała się jednak zaskoczeniem dla branży. Skutkiem było chaotyczne wstrzymywanie produkcji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.