Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Eksport ropy z USA do Azji osiągnął szczyt

e-petrol.pl
2021-02-04 / 09:34
Eksport ropy z USA do Azji osiągnął szczyt

Głębokowodny terminal eksportowy ropy naftowej Luisiana Offshore Oil Port w styczniu odnotował rekord wysyłki ropy naftowej. Kupcy z Azji gromadzą zapasy ropy w USA, aby być gotowym na odbudowę zużycia paliw po pandemii.

Louisiana Marine Supertanker Port (LOOP) - spółka joint venture Marathon Pipe Line, Valero Terminalling and Distribution i Royal Dutch Shell - wysłała w styczniu rekordowe ilości ropy do krajów azjatyckich. Osiem supertankowców klasy VLCC z prawie 15 milionami baryłek ropy opuściło port w zeszłym miesiącu, kierując się do Korei Południowej, Chin i Indii, podała agencja Bloomberg.

Kupcy z Azji gromadzą zapasy surowca w USA, aby pomóc w odbudowie zużycia paliwa po pandemii koronawirusa, a rosnący popyt z ich strony już podniósł referencyjne ceny ropy w USA o 13 proc. od początku roku.

LOOP to jedyny terminal, który odbiera większość kwaśnej ropy wydobywanej w Zatoce Meksykańskiej, w tym mieszankę Marsa, która jest analogiczna do ropy wydobywanej na Bliskim Wschodzie. Jest jedynym portem w USA, który jest w stanie obsługiwać supertankowce klasy VLCC. Tankowce te mogą przetransportować do 2 milionów baryłek ropy.
Słowa kluczowe: eksport ropy z USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.