Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Sektor naftowy nie przyciąga inwestorów

e-petrol.pl
2020-10-06 / 09:44
Sektor naftowy nie przyciąga inwestorów

Mimo dwóch dużych fuzji na amerykańskim rynku naftowym - przejęcie Noble Energy przez Chevron i fuzja Devon Energy i WPX Energy, liczba transakcji w sektorach naftowym i gazowym w USA była jedną z najniższych w ciągu ostatnich 10 lat - poinformował Enverus, firma zajmująca się analizą danych dotyczących ropy i gazu.

Jak analizuje Tsvetana Paraskova z OilPrice.com, w trzecim kwartale tego roku odnotowano 28 transakcji w sektorze wydobywczym o ujawnionej wartości - co stanowi najgorszy wynik od dekady.

Naturalnie jest to związane z niepewnością odnośnie popytu surowcowego, potęgowaną przez drugą falę pandemii COVID-19. Jak przypomina Paraskova, dziesiątki amerykańskich firm z branży złożyły w tym roku wniosek o ochronę przed upadłością. Ponadto analitycy spodziewają się kolejnych bankructw w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
Słowa kluczowe: fuzja, sektor naftowy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.