Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Szwedzka rafineria blokowana przez aktywistów z Greenpeace

e-petrol.pl
2020-09-14 / 09:47
Szwedzka rafineria blokowana przez aktywistów z Greenpeace

Przy pomocy statku Rainbow Warrior aktywiści z organizacji ekologicznej Greenpeace blokują tankowcom dostęp do rafinerii w Lysekil na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Akcja jest powiązana z planami rozbudowy zakładu koncernu paliwowego Preem.

W piątek szwedzka policja podjęła dialog z manifestantami, ale nie udało im się przekonać ekologów do odpłynięcia. Statek Greenpeace znajduje się na wodach, na których ma prawo przebywać. Aktywiści wywiesili baner z napisem "Preem albo Paryż", nawiązujący do porozumienia paryskiego, w którym kraje zobowiązały się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Statek protestujących utrudnia ruch siedmiu statkom, dwa nie mogą wydostać się z portu, a pięć zmierzających do Lysekil tankowców czeka na wpłynięcie.

Według przedstawicieli Greenpeace blokada będzie trwała do chwili, gdy rząd odmówi wydania pozwolenia na rozbudowę rafinerii.
Słowa kluczowe: blokada rafinerii, Greenpeace

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.