Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Za dużo ropy w magazynach Wenezueli – wydobycie hamuje

e-petrol.pl
2020-07-20 / 09:41
Za dużo ropy w magazynach Wenezueli – wydobycie hamuje

W czerwcu Wenezuela wypompowała 393 tysiące baryłek ropy na dobę, podczas kiedy w maju wydobycie wyniosło 573 tysiące baryłek na dobę. Tyle co w minionym miesiącu kraj ten wydobywał czasie drugiej wojny światowej.

Czerwiec okazał się najgorszy dla wenezuelskiej branży naftowej od roku 1943, kiedy to wydobycie wyniosło 353 tysięcy baryłek dziennie. Przyczyną tak złego wyniku są amerykańskie sankcje, które powodują, że nie ma komu kupić ropy z tego kraju, bowiem za jej zakup – klientom, tankowcom i ich armatorom grożą poważne ograniczenia prowadzenia biznesu w amerykańskiej jurysdykcji.   

Magazyny ropy i paliw są w Wenezueli już zapełnione i nie ma miejsca na nowy surowiec, dlatego państwowy koncern paliwowy PDVSA zdecydował o spowolnieniu wydobycia.  Sektor naftowy – jedyny dostawcą dewiz do kasy państwa, tonie coraz szybciej.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.