Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

PGNiG załadowało na Litwie LNG do autocystern

e-petrol.pl
2020-04-09 / 09:24
PGNiG załadowało na Litwie LNG do autocystern

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że sprzedało pierwsze dwa ładunki skroplonego gazu ziemnego ze stacji przeładunkowo-odbiorczej w Kłajpedzie. Od 1 kwietnia 2020 roku Spółka jest wyłącznym użytkownikiem tej instalacji, ulokowanej u wejścia do litewskiego portu.

Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG, nie ukrywał zadowolenia tym faktem, mówiąc, że pomimo trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej pandemią koronawirusa, spółka potrzebowała zaledwie tygodnia, aby rozpocząć działalność operacyjną w Kłajpedzie.  

Załadunek dwóch autocystern odbył się we wtorek 7 kwietnia. Nabywcą obu ładunków jest CRYO Shipping AS, norweska firma specjalizująca się w dostarczaniu paliwa do statków napędzanych silnikami na gaz skroplony. Paliwo kupione od PGNiG posłużyło do zabunkrowania cementowca Greenland cumującego w porcie w Kłajpedzie, którego armatorem jest norweski JT Cement.

Kłajpedzka stacja odbioru i przeładunku LNG wyposażona jest w pięć zbiorników o łącznej pojemności 5 tys. m sześc. (2250 ton) gazu skroplonego. Posiada dwa stanowiska do załadunku autocystern lub ISO-kontenerów, które mogą być używane jednocześnie. Nabrzeże stacji pozwala nie tylko na odbiór LNG z jednostek pływających, ale także na jego załadunek.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.