Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Arabia Saudyjska i Rosja zgodzą się w kwestii wydobycia ropy?

e-petrol.pl
2020-04-07 / 09:31
Arabia Saudyjska i Rosja zgodzą się w kwestii wydobycia ropy?

Rosja i Arabia Saudyjska są blisko osiągnięcia porozumienia o cięciach produkcji ropy – uważa szef funduszu inwestycyjnego Rosji Kirył Dmitriew.

Dmitriew podkreślał w wypowiedzi dla CNBC znaczenie zawarcia tego porozumienia dla rynku ropy. Uważa on, że jego skutkiem byłaby jego stabilizacja.

Prezydent USA Donald Trump, który wcześniej wyraził nadzieję na powrót układu OPEC+ i cięcia sięgające 10 mln baryłek, obecnie twierdzi, że USA będą ciąć wydobycie ropy na skutek sił rynkowych decydujących o niskiej cenie baryłki. 

Spotkanie grupy OPEC+ na temat powrotu do porozumienia naftowego zostało przełożone z poniedziałku, 6 kwietnia, na którym miało dojść do wprowadzenia nowych cięć wydobycia w grupie producentów ropy z kartelu OPEC i dwunastu spoza niego, w tym Rosji. Nowy termin spotkania grupy OPEC+ wyznaczono na czwartek, 9 kwietnia. Nie jest jasne, czy w spotkaniu wezmą udział Stany Zjednoczone.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.