Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Rynek ropy w obliczu wstrzymania produkcji

e-petrol.pl
2020-04-02 / 09:24
Rynek ropy w obliczu wstrzymania produkcji

Bank inwestycyjny Goldman-Sachs ocenia, że zmiany na rynkach ropy są już na tyle głębokie, że działania producentów nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, dlatego niezbędne będzie wstrzymywanie produkcji ropy z pól na lądzie, także w Rosji.

Goldman-Sachs na łamach biuletynue Commodity Research stwierdza, że degradacja rynku ropy poszła za daleko, a ceny spadły tak nisko, by skoordynowane akcje producentów mogły poprzez ograniczanie produkcji przywrócić równowagę. Według banku, niezbędne będzie już nie ograniczanie, ale zatrzymanie produkcji na lądowych polach naftowych.

W ocenie analityków banku Rosja, która zerwała ostatnie porozumienie w ramach OPEC+, prawdopodobnie będzie musiała wstrzymać wydobycie z lądowych pól, chociażby z powodu spadków produkcji europejskich rafinerii, do których dostarcza ropę rurociągami. Zawieszenie produkcji przez Rosję może spowodować, że w przyszłości nie będzie można jej szybko wznowić.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.