Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Kto traci najbardziej na niskich cenach ropy?

e-petrol.pl
2020-03-31 / 09:43
Kto traci najbardziej na niskich cenach ropy?

Analitycy Goldman Sachs uważają, że niskie ceny ropy najbardziej uderzają w producentów z USA, Rosji i Kanady.

Jak podaje BiznesAlert.pl., zgodnie z danymi Goldman Sachs, na niskich cenach ropy najbardziej ucierpią państwa, których większość produkcji odbywa się na polach naftowych zlokalizowanych na lądzie. Mniej ucierpią państwa, których produkcja opiera się na instalacjach wydobywczych na morzu.

Straty są wynikiem braku dostępności logistycznej do pól naftowych, kosztu transportu surowca rurociągami oraz obsługi instalacji lądowych.
Analitycy prognozują, że w najbliższych tygodniach popyt na ropę naftową spadnie o ok. jedną czwartą, czyli ok. 26 mln baryłek. Według Goldman Sachs, cena baryłki Brent ma utrzymywać się na poziomie 20 dolarów.

Największe firmy wydobywcze tną wydatki po załamaniu się cen ropy. Zapowiedziało to już 7 największych firm, m.in. Aramco i Royal Dutch Shell, o łączne 25 mld dolarów, czyli o 20 proc. wobec pierwotnych planów zainwestowania 127 mld. Norweski Equinor zmniejszy nakłady o 2 mld dolarów, Chevron o 4 mld. To samo zrobią Exxon Mobil i BP. Także brazylijski Petrobras ograniczył wydobycie i plany oraz opóźnił wypłatę dywidendy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.