Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Total inwestuje w fotowoltaikę

e-petrol.pl
2020-02-12 / 09:45
Total inwestuje w fotowoltaikę

Francuski koncern naftowy poinformował o zakupie projektów farm fotowoltaicznych w Hiszpanii o łącznej mocy 2 GW. W ubiegły tygodniu koncern poinformował o zaangażowaniu w projekty PV w Indiach.

Total, poprzez swoją spółkę zależną Total Solar International podpisała umowy związane z realizacją projektów fotowoltaicznych w Hiszpanii z firmami Powertis i Solarbay Renewable Energy. Umowa z firmą Powertis, deweloperem projektów PV, dotyczy utworzenie spółki joint venture, w której firma Total Solar International będzie miała 65 proc. udziałów.

Jak podkreśla wiceprezes Totala ds. odnawialnych źródeł energii Julien Pouget, Hiszpania korzysta z zasobów słonecznych na niespotykanym w Europie poziomie i jej rynek fotowoltaiczny jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie, z przewidywanym wzrostem mocy z 6 obecnie GW do prawie 40 GW do 2030 r.

Total bierze również udział w realizacji projektów fotowoltaicznych w mniejszej skali, o łącznej mocy 10 MW, w Tajlandii, na Filipinach, w Indonezji oraz w Singapurze.
Słowa kluczowe: fotowoltaika, Total

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu