Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Prace na trzech polach naftowych w Ekwadorze przerwane

e-petrol.pl
2019-10-08 / 09:49
Prace na trzech polach naftowych w Ekwadorze przerwane

W Ekwadorze od ubiegłego tygodnia trwają masowe protesty wywołane zniesieniem dopłat do paliw. W związku z niestabilną sytuacją, państwowy koncern paliwowy Ekwadoru wstrzymał prace na trzech polach naftowych - przekazało w poniedziałek czasu lokalnego ministerstwo energetyki tego kraju.

Zniesienie dopłat do paliw, które obowiązywały w tym kraju od 40 lat, zostało zawarte w pakiecie reform fiskalnych, które mają na celu ożywienie gospodarki i poprawę walki z przemytem paliw. Decyzja o zniesieniu subwencji na paliwa spowodowała wzrost cen benzyny o 123 procent i wywowała falę protestów. W efekcie w Ekwadorze 3 października wprowadzono stan wyjątkowy.

Koncern Petroamazonas EP poinformował, że wstrzymał wydobycie na polu naftowym Sacha w związku z tym, że transport surowca był niemożliwy. Jak wyjaśniono, strata wynikająca ze wstrzymania prac na tym polu może wynieść 45,6 tys. baryłek dziennie. Przedsiębiorstwo zamknęło też szyby na polu Auca w prowincji Orellana na północnym wschodzie kraju oraz elektrownię na polu Libertador.

Ministerstwo podało na Twitterze, że zawieszenie prac może poskutkować zmniejszeniem wydobycia o niemal 60 tys. baryłek ropy dziennie. Dodano, że działania wstrzymano po tym, gdy pola naftowe zostały zajęte przez osoby niezwiązane z ich obsługą. W oświadczeniu zapewniono, że nie są przetrzymywani żadni pracownicy, a osoby odpowiedzialne za pola naftowe prowadzą rozmowy z tymi ludźmi w sposób pokojowy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu