Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Amerykanie wydobywają więcej

e-petrol.pl
2019-07-10 / 09:22
Amerykanie wydobywają więcej

Produkcja ropy w USA pobiła nowy rekord, przekraczając 12 milionów baryłek dziennie. Wzrost dotyczy głównie złóż z Teksasu i Zatoki Meksykańskiej - takie dane podano w raporcie Administracji Informacji Energetycznej Departamentu Energii USA (EIA).

W kwietniu 2019 r. produkcja ropy naftowej i kondensatu w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 12,2 mln baryłek dziennie, pokonując poprzednie maksimum 11 mln baryłek dziennie odnotowane w sierpniu 2018 r.  Nowy rekord osiągnięto dzięki aktywności w 2 prowincjach naftowych w USA - stanie Teksas, centrum wydobycia łupkowego w Stanach Zjednoczonych i Zatoce Meksykańskiej, gdzie skoncentrowane są projekty offshore. Jak podaje agencja Neftegaz, firmy z Teksasu łącznie w kwietniu 2019 r. wyprodukowały 4,97 mln baryłek dziennie, projekty w Zatoce Meksykańskiej - 1,98 mln baryłek dziennie.

Według prognoz EIA produkcja ropy w USA w 2019 r. wzrośnie o 60 tys. baryłek dziennie, do 12,45 mln baryłek dziennie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu