Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Hybrydy z zakazem wjazdu do stref czystego transportu

e-petrol.pl
2018-03-26 / 09:54
Hybrydy z zakazem wjazdu do stref czystego transportu

Analizując zapisy przyjętej w styczniu ustawy o elektromobilności można dojść do wniosku, że Polska ma jedne z najsurowszych w Europie przepisów dotyczące stref czystego transportu.

Przyjęta w styczniu ustawa o elektromobilności nie uwzględnia coraz popularniejszych na polskim rynku samochodów hybrydowych. Wyklucza też wstęp do stref czystego transportu dla hybryd typu plug-in, w których napęd można przełączyć na tryb elektryczny. Tak restrykcyjnych przepisów nie wprowadził wcześniej żaden kraj w Europie.

Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w rozmowie z Agencją Newseria mówi, że w największych europejskich metropoliach jak Berlin czy Londyn wjazd do ekostref był początkowo dozwolony dla pojazdów niskoemisyjnych, a kryteria zaostrzano stopniowo. W Polsce  do stref czystego transportu mają prawo wjazdu wyłącznie pojazdy wyłącznie elektryczne napędzane wodorem oraz pojazdy napędzane CNG.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu