Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Parlament chce pobudzić rynek samochodów niskoemisyjnych

e-petrol.pl
2019-09-12 / 09:55
Parlament chce pobudzić rynek samochodów niskoemisyjnych

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa PiS, który przewiduje obniżenie o połowę akcyzy dla hybryd. Teraz projekt trafi do komisji finansów.

Projekt ustawy, który w środę posłowie skierowali do prac w komisji finansów, przewiduje obniżenie o 50 proc. stawki podatku akcyzowego dla pojazdów hybrydowych, czyli tych o napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie zewnętrznego źródła zasilania.

Zgodnie z propozycją, samochody hybrydowe o pojemności silnika większej niż 2000 centymetrów sześciennych, ale nie wyższej niż 3500 centymetrów sześciennych, mają być objęte 9,3 proc. podatkiem akcyzowym. W przypadku pojazdów z sinikami do 2000 centymetrów sześciennych stawka podatku ma wynosić 1,55 proc.

Celem nowego prawa jest pobudzenie rynku i używania samochodów niskoemisyjnych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu