Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wnioski dotyczące budowy stacji dla elektryków od listopada

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:54
Wnioski dotyczące budowy stacji dla elektryków od listopada

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska powiedział, że nabór wniosków w sprawie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych może ruszyć w listopadzie 2021 r. Aktualnie trwają uzgodnienia z Komisją Europejską w zakresie pomocy publicznej dla infrastruktury ładowania pojazdów z napędem elektrycznym i wodorowym.

Ireneusz Zyska powiedział w Sejmie podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, że resort główny nacisk chce położyć na stacje szybkiego tankowania o pojedynczej mocy 150-200 kW a nawet większej. Dodał, że stacje te mają być wzorowane na dużych stacjach konwencjonalnych, w których jest sześć, osiem, a nawet więcej dystrybutorów. Samym stacjom miałaby towarzyszyć infrastruktura handlowo-usługowa.
 
Obecnie liczba samochodów elektrycznych, ładowanych z zewnątrz z gniazdka wynosi 14 256, pojazdów hybrydowych plug in, innych z doładowaniem z zewnątrz to 15 564, a ogólnodostępnych stacji ładowania jest w Polsce 1 631, gdzie działa 3178 punktów ładowania.

Zyska zapowiedział, że w programie pomocy planowane jest wsparcie zakupu rowerów elektrycznych, zwłaszcza rowerów cargo.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.