Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ładowarki w słupach oświetleniowych

e-petrol.pl
2021-07-30 / 09:48
Ładowarki w słupach oświetleniowych

Biuro prasowe Grupy Energa podało, że dwie pilotażowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych na słupach oświetleniowych zainstalowała w Gdyni spółka Energa Oświetlenie. To nowatorskie rozwiązanie w Polsce.

Urządzenia udostępnione przy ul. Komandorskiej w dzielnicy Grabówek przeznaczone są do użytku przez odbiorców indywidualnych.

Jak podało biuro prasowe Grupy Energa oceniona zostanie atrakcyjność tego rozwiązania dla mieszkańców dzielnic z ograniczoną możliwością montażu prywatnych urządzeń ładujących (np. niewystarczającą dostępnością garaży).

Podano, że budowa stacji ładowania na istniejącej infrastrukturze oświetleniowej jest nowością na rynku polskim. Łączenie stacji ładowania pojazdów z infrastrukturą oświetleniową pozwala wykorzystać rezerwy mocy uzyskane dzięki modernizacji oświetlenia oraz zapewnić większy dostęp mieszkańców do stacji ładowania. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z władzami Gdyni.

Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała podkreśliła, że celem władz miasta jest stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych obejmującej wszystkie dzielnice miasta.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.