Live Chat Software

Samochody elektryczne nie są popularne

e-petrol.pl
2020-01-20 / 09:52
Samochody elektryczne nie są popularne

Z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że e-pojazdy jeszcze długo nie upowszechnią się w Polsce.

Wizja miliona aut na prąd za kilka lat, którą roztaczano przed Polakami wydaje się być coraz bardziej mglista. Jak wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w ramach projektu pt. Foresight Polska 2035, połowa ekspertów reprezentujących naukę, biznes, organizacje pozarządowe, administrację i media uważa, że upowszechnienie pojazdów o napędzie alternatywnym w Polsce nastąpi nie wcześniej niż w 2035 r., a 75 proc. ekspertów wskazuje, że nie wcześniej niż w 2040 r.
Jednym z dowodów na brak wiary w popularyzację elektromobilności Polaków jest fakt, że pierwsza wrocławska wypożyczalnia aut elektrycznych Vozilla kończy działalność.    
Na świecie jednak wiara w powszechność aut na prąd rośnie. Japoński koncern Subaru ogłosił w poniedziałek, że do pierwszej połowy następnej dekady wszystkie modele jego aut sprzedawane na świecie będą miały napęd elektryczny.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.