Shell Franczyza

Więcej elektryków niż diesli

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Europie w grudniu 2021 po raz pierwszy wyprzedziła sprzedaż aut z silnikiem wysokoprężnym Tak wynika ze wstępnych szacunków - podał "Financial Times".

Więcej elektryków niż diesli
Według danych zebranych przez niezależnego analityka motoryzacyjnego Matthiasa Schmidta, ponad jedna piąta nowych samochodów sprzedawanych na 18 rynkach europejskich była zasilana wyłącznie z baterii. Wiązać to można np. z dużym programem dotacji w Niemczech i zmianami europejskich regulacji prawnych. W grudniu w Europie Zachodniej sprzedano 176 tys. pojazdów elektrycznych, czyli o ponad 6 procent więcej niż w grudniu 2020 r. Dla porównania, w tym samym czasie sprzedano prawie 160 tys. diesli.

Trend wzrostu sprzedaży e-aut w ostatnim kwartale ubiegłego roku zwiększał się, a lider rynku - Tesla, dostarczył na globalny rynek rekordowe 309 tys. samochodów elektrycznych - podał "Financial Times".
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.