MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Volkswagen chce zbudować masowe auto elektryczne

Niemiecki koncern ma doświadczenie w budowaniu kultowych samochodów i teraz chce powtórzyć swój sukces, wypuszczając na rynek model ID.3, który ma być początkiem elektrycznej rewolucji.

Volkswagen wie, że auto dla ludu nie może być poza finansowym zasięgiem większości osób, a kluczem do sukcesu na rynku elektrycznych samochodów jest cena.

Najpierw jednak potrzebne są inwestycje, dlatego koncern wpompuje w rozwój takich aut miliardy euro i do 2025 r. zamierza mieć w swojej ofercie 20 modeli na prąd. Cel to milion sprzedawanych aut rocznie.

Podstawowa wersja ID.3 ma kosztować w Polsce mniej niż 130 tys. zł, dzięki czemu będzie to jeden z tańszych modeli na prąd, i to bez odliczenia państwowych dopłat. Produkcja ma ruszyć pod koniec roku, a kluczyki do pierwszych egzemplarzy będzie można odebrać w połowie 2020 r. 

Klienci będą mieli do wyboru trzy rodzaje akumulatorów — 45 kWh, 58 kWh i 77 kWh. Samochody różnią się nie tylko ceną, ale także zasięgiem. Volkswagen obiecuje zasięg od 330 do 550 km. Pół godziny wystarczy, żeby auto naładować do zasięgu 290 km.  

Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Wyższe cła na pojazdy elektryczne z Chin już obowiązują

Wyższe cła na pojazdy elektryczne z Chin już obowiązują

Komisja Europejska zdecydowała o nałożeniu od środy ceł na import pojazdów elektrycznych z Chin po tym, jak rozmowy między Brukselą a Pekinem nie przyniosły polubownego rozwiązania sporu handlowego.

Polska musi przyspieszyć z budową infrastruktury dla pojazdów elektrycznych

Polska musi przyspieszyć z budową infrastruktury dla pojazdów elektrycznych

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska uważa, że brak stacji ładowania to bariera rozwoju elektromobilności w Polsce. W poniedziałek zapewniła jednak, że infrastruktura ta będzie uzupełniana.

Alternatywne taryfy dla pojazdów elektrycznych

Alternatywne taryfy dla pojazdów elektrycznych

Unia Europejska i Chiny uzgodniły w piątek, że będą kontynuować dyskusje na temat możliwej alternatywy dla unijnych ceł importowych na pojazdy elektryczne produkowane w Chinach, na tydzień przed planowanym wejściem w życie tych ceł - poinformowała Komisja Europejska.

Import chińskich pojazdów elektrycznych do UE gwałtownie wzrósł

Import chińskich pojazdów elektrycznych do UE gwałtownie wzrósł

Chiny wysłały we wrześniu do Unii Europejskiej drugą co do wielkości liczbę pojazdów elektrycznych w historii. UE przygotowuje się bowiem do nałożenia wysokich ceł importowych na sprowadzane z tego kraju auta zasilane prądem.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się