MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Volkswagen chce zbudować masowe auto elektryczne

Niemiecki koncern ma doświadczenie w budowaniu kultowych samochodów i teraz chce powtórzyć swój sukces, wypuszczając na rynek model ID.3, który ma być początkiem elektrycznej rewolucji.

Volkswagen chce zbudować masowe auto elektryczne
Volkswagen wie, że auto dla ludu nie może być poza finansowym zasięgiem większości osób, a kluczem do sukcesu na rynku elektrycznych samochodów jest cena.

Najpierw jednak potrzebne są inwestycje, dlatego koncern wpompuje w rozwój takich aut miliardy euro i do 2025 r. zamierza mieć w swojej ofercie 20 modeli na prąd. Cel to milion sprzedawanych aut rocznie.

Podstawowa wersja ID.3 ma kosztować w Polsce mniej niż 130 tys. zł, dzięki czemu będzie to jeden z tańszych modeli na prąd, i to bez odliczenia państwowych dopłat. Produkcja ma ruszyć pod koniec roku, a kluczyki do pierwszych egzemplarzy będzie można odebrać w połowie 2020 r. 

Klienci będą mieli do wyboru trzy rodzaje akumulatorów — 45 kWh, 58 kWh i 77 kWh. Samochody różnią się nie tylko ceną, ale także zasięgiem. Volkswagen obiecuje zasięg od 330 do 550 km. Pół godziny wystarczy, żeby auto naładować do zasięgu 290 km.  

Słowa kluczowe:
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Radni z Radlina nie chcą budowy stacji paliw

Radni z Radlina nie chcą budowy stacji paliw

Mieszkańcy Radlina, którzy złożyli sprzeciw w sprawie lokalizacji stacji benzynowej w centrum miasta, uzyskali poparcie radnych miejskich. Projekt uchwały mającej pomóc w zablokowaniu inwestycji przyjęła rada miasta.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.