Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Czy istnieją ogólnie obowiązujące normy ubytków naturalnych paliw? Jak rozliczyć różnice inwentaryzacyjne w paliwach, powstałe na stacji paliw?

e-petrol.pl
2014-10-02 / 12:18
Czy istnieją ogólnie obowiązujące normy ubytków naturalnych paliw? Jak rozliczyć różnice inwentaryzacyjne w paliwach, powstałe na stacji paliw?

W obowiązującym stanie prawnym istnieją normy, które określają maksymalne ilości dopuszczalnych ubytków naturalnych paliw w czasie wykonywania przy nich niektórych czynności. Kwestię te w pierwszej kolejności reguluje ustawa z dnia z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 108, poz. 626, z późn. zm.), która na podstawie art. 85 ust. 5 odsyła do Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie maksymalnych norm dopuszczalnych ubytków i dopuszczalnych norm zużycia wyrobów akcyzowych z dnia 24 lutego 2009 r. (Dz. U. Nr 32, poz. 242). W przedmiotowej sprawie zastosowanie będzie miał [...]

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.