Bezpieczeństwo

Information Market S.A. dokłada wszelkich starań, aby informacje powierzone przez użytkowników, zarejestrowanych w różnych serwisach proponowanych przez firmę, były chronione przed nieautoryzowanym dostępem oraz bezpiecznie przechowywane w naszym systemie teleinformatycznym.

Do czego wykorzystywane są informacje wprowadzane przez użytkowników?

1. Dane teleadresowe - służą do tworzenia Branżowego Katalogu Firm (Ofert). Dzięki nim wszystkie osoby korzystające z serwisu mają możliwość wyszukiwania danych teleadresowych i ofert, złożonych przez zarejestrowanych użytkowników.

2. Dane osobowe - ich gromadzenie ściśle związane jest z koniecznością zapewnienia autoryzowanego dostępu do systemu e-petrol.pl oraz identyfikacją zakresu usług świadczonych klientowi - zgodnych z (umową) zamówieniem określonym podczas rejestracji. Informacje dotyczące osób (w celu nawiązania kontaktu) podawane są w szczegółach związanych z ofertami składanymi w Giełdzie Paliw. Ze względu na ich poufny charakter udostępniane są jedynie użytkownikom zarejestrowanym - uprawnionym do korzystania z platformy handlowej. Wszelkie dane osobowe gromadzone są w systemie e-petrol.pl zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz.U. nr 133 poz.833 z późniejszymi zmianami). Każdy zarejestrowany użytkownik w dowolnej chwili ma prawo wglądu do przekazanych nam informacji, a także możliwość ich zmiany lub usunięcia.

3. Informacje handlowe - określają przede wszystkim cechy produktów, które są związane z konkretnymi usługami e-petrol.pl tj. rodzaj produktu, cena, ilości itp. W zależności od rodzaju usługi informacje handlowe mogą być powiązane z nazwą firmy lub nie. W każdym jednak przypadku to klient decyduje o tym, jaki zakres informacji chce pokazać innym uczestnikom rynku.

Information Market S.A. zastrzega sobie prawo do wykorzystywania posiadanych informacji do tworzenia zestawień i przekrojów demograficznych swoich użytkowników oraz do publikowania statystyk i innych informacji z rynku paliw. W każdym przypadku dane będą prezentowane w sposób uniemożliwiający zidentyfikowanie konkretnego użytkownika np. w postaci wartości uśrednionych.