MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Nigeria zaprasza inwestorów

Nigeria rozpoczęła w tym tygodniu nową rundę koncesyjną na ropę i gaz, zapraszając do składania ofert na aż 12 bloków lądowych i morskich i obiecując przejrzystość procesu przetargowego.

Podczas trwającej konferencji poświęconej technologii offshore (OTC) w Houston w Teksasie nigeryjska Komisja Regulacyjna ds. Wydobycia Ropy Naftowej (NUPRC) ogłosiła rozpoczęcie rundy licencyjnej na rok 2024.

Podczas swojego przemówienia na OTC dyrektor naczelny komisji Gbenga Komolafe „potwierdził zaangażowanie Nigerii w rozwój sektora naftowego i gazowego oraz podkreślił zachęty stosowane przez kierownictwo prezydenta Bola Ahmeda Tinubu mające na celu przyciągnięcie uwagi i zaangażowanie międzynarodowych inwestorów”.

Międzynarodowe firmy zmniejszyły w ostatnich latach swoje zaangażowanie w nigeryjski sektor energetyczny, jednym z powodów była niska przejrzystość w wydawaniu koncesji. Największy afrykański producent ropy naftowej, Nigeria, zamierza w nadchodzących miesiącach i latach zwiększyć wydobycie.

W ostatnim czasie rząd Nigerii starał się ograniczyć negatywne zjawiska występujące w branży naftowej, jak choćby kradzieże ropy i częste uszkodzenia rurociągów, które prowadzą do wystąpienia siły wyższej w eksporcie ropy naftowej. Dzięki temu w ostatnich miesiącach nigeryjska produkcja ropy naftowej zaczęła się odradzać, a w lutym osiągnęła najwyższy poziom od ponad trzech lat.

Na początku tego roku NUPRC podała, że rezerwy ropy naftowej w Nigerii wzrosły o 1 miliard baryłek, podczas gdy rezerwy gazu ziemnego wzrosły o 2,573 biliona stóp sześciennych (TCF).

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024