MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Nigeryjska Komisja Regulacyjna ds. Wydobycia (NUPRC) twierdzi, że z jej danych wynika, że rzeczywista produkcja ropy w kraju w kwietniu 2024 r. wyniosła 1,28 mln baryłek dziennie (mbpd), podczas gdy Nigeria National Petroleum Company Limited (NNPCL) zgłosiła 1,7 mln bpd ogólnokrajowego wydobycia.

Rozbieżność wynosząca prawie 400 tys. baryłek dziennie uderza w sedno problemów Nigerii związanych z przejrzystością działalności tamtejszego przemysłu naftowego, który od dawna traci z powodu szerzących się kradzieży, korupcji i złego zarządzania.

Według NUPRC produkcja Nigerii wzrosła w kwietniu o skromne 4 proc., w porównaniu z 1,23 mln baryłek dziennie w marcu. Jednocześnie organ regulacyjny pokazuje, że produkcja faktycznie spadła w pierwszych czterech miesiącach tego roku. W przeciwieństwie do danych NUPRC, NNPCL odnotowało kwietniową produkcję na poziomie 1,78 mln baryłek dziennie.

Dyrektor generalny NNPC Limited, Mele Kyari, za braki obwinił kradzieże i sabotaż na rurociągach, wzywając do większej pomocy w usuwaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa i ubolewał nad brakami w obszarze infrastruktury. Dodał, że nikt nie będzie inwestował w wydobycie ropy, wiedząc, że produkcja nie trafi na rynek. W ciągu ostatnich dwóch lat rządowe siły bezpieczeństwa zlikwidowały prawie 6 tys. nielegalnych połączeń rurociągów i 600 nielegalnych rafinerii.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024