Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Shell przygotowuje się do powrotu do Libii z nowymi projektami

e-petrol.pl
2021-12-02 / 09:46
Shell przygotowuje się do powrotu do Libii z nowymi projektami

Royal Dutch Shell powiedział, że bada możliwość powrotu do Libii w celu rozwoju nowych pól naftowych i gazowych, a także projekt badający energię słoneczną - poinformowała agencja Reutera, powołując się na swoje źródło.

Shell przygotowuje się do powrotu jako główny gracz - celem firmy jest poszukiwanie nowych złóż ropy i gazu. Źródło nie podało jednak szczegółów na temat wielkości planowanych inwestycji ani skali projektów, które spółka przygotowuje do realizacji w Libii. Agencja Reutera zauważa, że zarząd Shella mógłby zatwierdzić plan powrotu do kraju Afryki Północnej w ciągu kilku miesięcy. Dla przypomnienia Shell opuścił Libię w 2012 r.

Według agencji firma omawiała warunki powrotu z libijską państwową Narodową Korporacją Naftową (NOC). Ponadto firma planuje również rozpocząć rozwój projektu energii słonecznej w Libii.
Słowa kluczowe: Libia, Shell

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.