Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

USA mogą opóźnić uwolnienie zapasów ropy, jeśli ceny spadną

e-petrol.pl
2021-12-02 / 09:32
USA mogą opóźnić uwolnienie zapasów ropy, jeśli ceny spadną

Administracja prezydenta USA może dostosować termin planowanego uwolnienia strategicznych zapasów ropy naftowej, jeśli światowe ceny energii znacznie spadną, powiedział w środę agencji Reutera zastępca sekretarza ds. energii USA David Turk.

Turk w wywiadzie wideo dla Reuters Next dodał, że inne kraje konsumenckie, które zgodziły się uwolnić rezerwy strategiczne we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, aby obniżyć ceny paliw dla konsumentów, mogą również w razie potrzeby dostosować czas uwalniania zapasów.

Administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła w zeszłym miesiącu, że uwolni 50 milionów baryłek z US Strategic Petroleum Reserve, wraz z Chinami, Indiami, Japonią, Koreą Południową i Wielką Brytanią, aby pomóc obniżyć koszty energii dla klientów ostatecznych.

Niezwykłe porozumienie miało na celu powstrzymanie gwałtownego wzrostu cen energii po tym, jak grupa producentów OPEC i jej sojusznicy odrzucili powtarzające się prośby Waszyngtonu i innych krajów konsumenckich o szybsze pompowanie, aby sprostać rosnącemu popytowi. Jednak po napłynięciu na rynek informacji o najnowszym wariancie Omikron ceny ropy zaczęły gwałtownie spadać, zmniejszając globalne zapotrzebowanie na energię.

Turk dodał, że Biały Dom wciąż analizuje propozycje niektórych demokratycznych deputowanych Bidena, aby zakazać eksportu ropy naftowej w celu utrzymania niskich cen, mówiąc, że pozostaje to jednym z narzędzi, z których administracja może w końcu skorzystać.
Słowa kluczowe: rezerwa surowca

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.