Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA naciskają na zwiększenie produkcji ropy przez OPEC+

e-petrol.pl
2021-11-02 / 09:46
USA naciskają na zwiększenie produkcji ropy przez OPEC+

Jeśli Rosja i inne kraje OPEC + odmówią zwiększenia wydobycia ropy, byłaby to błędna decyzja, powiedział prezydent Joe Biden na konferencji prasowej po szczycie G20 31 października.

Duże kraje produkujące ropę, nie mogą odmówić zwiększenia produkcji ropy, ponieważ między innymi ma to negatywny wpływ na koszty benzyny dla amerykańskich konsumentów, podkreślił Biden. Amerykański prezydent nie jest jednak gotów do rozmów o konkretnych krokach w celu zwiększenia produkcji przez kraje OPEC+, dopóki nie zostaną one podjęte.

Jak podała w ubiegłym tygodniu agencja Bloomberg Stany Zjednoczone, Indie, Japonia i inni główni konsumenci ropy prowadzą aktywną kampanię, aby przekonać sojusz do przyspieszenia wzrostu produkcji ropy. Agencja zauważa, że administracja Joe Bidena jest zaniepokojona wzrostem cen benzyny, które osiągnęły najwyższy poziom od siedmiu lat.
Słowa kluczowe: Biały Dom, OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.