Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przychody Klaipedos Nafta spadły o prawie jedną czwartą

e-petrol.pl
2021-09-09 / 09:49
Przychody Klaipedos Nafta spadły o prawie jedną czwartą

W okresie styczeń-sierpień 2021 r. Klaipedos Nafta, litewski państwowy operator terminali naftowych i LNG, wygenerował 39,2 mln euro przychodów. To o 24,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy spółka osiągnęła przychody na poziomie 52,1 mln euro.

Terminale naftowe w okresie styczeń-sierpień uzyskały 14 mln euro przychodów (spadek o 33,6 proc.), w tym 1,5 mln euro w sierpniu (spadek o 38,5 proc.). Przychody terminalu LNG wyniosły 23,5 mln euro w ciągu 8 miesięcy (spadek o 19,5 proc.) i 2,8 mln euro w sierpniu (spadek o 17,6 proc.).

W komunikacie prasowym Klaipedos Nafta napisano, że na spadek przychodów z tej działalności wpłynął spadek wolumenów regazyfikacji w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, a także inne czynniki.

Większościowym udziałowcem Klaipedos Nafta jest państwo, które posiada 72,32 proc. akcji spółki. Ponad 10 proc. udziałów należy do koncernu Achemos Grupe.
Słowa kluczowe: Klaipedos Nafta
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.